W dniach 26-28 października w Olsztynie odbył się VI Ogólnopolski Festiwal Filmu Niezależnego Okno. Podczas festiwalu w dniu 27.10 studenci zaprezentowali publiczności 25 etiud, wykonanych w ramach zajęć uczelnianych w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu pod kierunkiem wykładowcy Piotra Zarębskiego. Wśród nagrodzonych znalazł się ks. Maciej Flader, który swoim filmem Okno na Pana Boga zdobył 2. miejsce. Dlaczego o tym wspominamy?

Film nakręcony został w naszym oblackim domu w Lublinie. Ks. Maciej – kapłan z diecezji przemyskiej i student dziennikarstwa na WSKSiM przeprowadza w filmie rozmowę z o. Jarosławem Kędzią OMI o głoszeniu Ewangelii przez ikony i nagrywa proces pisania ikony do Lubelskiego Studium Organistowskiego. Cieszy nas oblacki wątek w przestrzeni publicznej i kulturze.

Więcej informacji o festiwalu, a także relację wideo można obejrzeć tutaj (KLIKNIJ), a sam film dostępny będzie w emisji na TV Trwam, w programie Kalejdoskop Młodych. Zapraszamy, a laureatowi gratulujemy.

Źródło: https://wsksim.edu.pl/vi-ogolnopolski-festiwal-filmu-niezaleznego-okno/

(kz)