Trwa peregrynacja Relikwii Drzewa Krzyża Świętego po oblackich domach i parafiach. Wkrótce relikwie zawitają do diecezji łódzkiej, a dokładnie do miejscowości Grotniki, gdzie oblaci mieszkają i troszczą się o parafię pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Będzie to szczególna peregrynacja i to z kilku powodów.

Najważniejszym z nich jest oczywiście już sama obecność relikwii. Po drugie wydarzenie przypada na czas uroczystości odpustowych – w największe święto oblackie – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny (8 grudnia). Wydarzenie uświetni także obecność Grzegorza Rysia – niedawno mianowanego arcybiskupa metropolity łódzkiego i wieloletniego przewodniczącego Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji działającego przy Komisji Duszpasterstwa. Abp Ryś znany jest z troski misjonarskiej i ducha ewangelizacji. Wielokrotnie też spotykał się pracował z misjonarzami oblatami przy różnych okazjach.

W pierwszych dniach peregrynacji (7-8.12), okazję do spotkania z relikwiami będą mieć domownicy oblaccy z Grotnik, a w kolejnych dniach odbywać się będą uroczystości parafialne (8-10.12). Szczegóły na plakatach. Już teraz zapraszamy do udziału i modlitwy za całe wydarzenie.

(kz)