Kolejne rekolekcje powołaniowe już za nami. Obra – seminarium i kumulacja Bożej łaski. Drodzy młodzi! Dzięki za przepiękną (kolejną) serię rekolekcji. Bardzo Wam DZIĘKUJĘ, że jesteście! – pisze na Facebooku o. Krzysztof Jurewicz OMI.

W wigilię Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP i inauguracji Roku Oblackich Powołań, o. Krzysztof kieruje szczególny list do wszystkich młodych chłopaków.

Laudetur Jesus Christus et Maria Immaculata

Drogi Młody Przyjacielu!

Piszę do Ciebie mój osobisty list w wigilię Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – bardzo ważnej Uroczystości również dla Jej duchowych synów – Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Od tej uroczystości Ojciec Generał naszego Zgromadzenia cały rok ogłosił jako Rok Powołań Oblackich.

Przyjacielu!

Podziękuj Bogu przez ręce Niepokalanej za tych Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, których stawiał, stawia i stawiać będzie na drogach Twojego młodego życia. Podziękuj za wszystkie duchowe owoce (o których Ty wiesz najlepiej) rekolekcji powołaniowych w naszym Zgromadzeniu, w których brałeś i bierzesz udział. Podziękuj za całe nasze Zgromadzenie, które od ponad dwustu lat głosi Jezusową Ewangelię na całym świecie pod opieką Niepokalanej. Podziękuj za naszych oblackich kleryków, braci zakonnych, nowicjuszy i postulantów, a także tak bardzo wielu młodych, którzy jeżdżą na nasze rekolekcje powołaniowe. Podziękuj Bogu za Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży NINIWA i jego centrum w Kokotku, które cały czas rozwija się dzięki Bogu i Niepokalanej, aby służyć Wam młodym!

Przyjacielu!

Już niedługo i Ty będziesz stał przed konkretnym wyborem dalszej drogi życiowej – co dalej? Dokąd pójść? Którą drogą podążać? Te pytania przecież nie są Ci obce, a i tyle pokoleń przed Tobą stawiało je sobie, Jezusowi i Niepokalanej.

Zapytaj swego serca, co pragnęłoby uczynić, aby zapobiec tak wielu katastrofom. A potem odpowiedz na mój list.

Otóż, Przyjacielu, nie wchodząc w szczegóły, mówię Ci, że jesteś potrzebny dziełu, do którego zainicjowania pobudził mnie Bóg. Będziemy bowiem żyli razem we wspólnotach, do których pośle nas posłuszeństwo, według Reguły, którą daje nam Kościół. Ale zaklinam Cię, Przyjacielu, nie cofaj się przed tym największym dobrem, jakie można urzeczywistnić w Kościele. Znajdą się w świecie ludzie, aby Cię zastąpić. Lecz niełatwo znaleźć tego, kto chciałby się wspaniałomyślnie poświęcić zbawieniu dusz i głoszeniu chwały Bożej. Mówię o tym bardzo szczerze… Wszystko zależy od uwierzenia Chrystusowi. Potrzeba zatem jednomyślności i zrozumienia, jednakowej u wszystkich dobrej woli, bezinteresowności, jednym słowem, wspólnego wyrzeczenia się siebie”.

o. Eugeniusz de Mazenod

Przyjacielu!

Drzwi naszych oblackich klasztorów są otwarte dla wszystkich młodych, którzy chcą poznać jak żyją Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej. Czuj się zaproszony na bezpłatne rekolekcje powołaniowe, których terminy znajdziesz na www.powolania.oblaci.pl. Przyjedź Ty i zaproś na nie swoich kolegów, przyjaciół.

o. Krzysztof Jurewicz OMI

(kz)