Peregrynacja Krzyża Oblackich Światowych Dni Młodzieży

Oblackie ŚDM 2016 coraz bliżej! Peregrynacja Krzyża Oblackich Światowych Dni Młodzieży ciągle trwa! Pozostało już tylko 5 miesięcy do oblackich […]

16 lutego 2016

Oblackie ŚDM 2016 coraz bliżej! Peregrynacja Krzyża Oblackich Światowych Dni Młodzieży ciągle trwa! Pozostało już tylko 5 miesięcy do oblackich Światowych Dni Młodzieży… A gdzie obecnie znajduje się oblacki krzyż? Był już w Grotnikach, Poznaniu, Obrze, Gorzowie Wielkopolskim, Łebie, Gdańsku, Laskowicach i Iławie. A teraz? Znajduje się w Siedlcach! Młodzi z KSM-u oraz parafianie w ubiegłym tygodniu licznie przybyli na Drogę Krzyżową z krzyżem oblackim.

Od wtorku (9 lutego) parafia św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Siedlcach cieszy się obecnością Krzyża Oblackich Światowych Dni Młodzieży. Jeszcze większa była nasza radość, kiedy mogliśmy przeżywać Drogę Krzyżową idąc za owym znakiem Chrystusowym. Wspólnie rozważaliśmy Mękę naszego Stwórcy idąc śladami męczeńskiej śmierci błogosławionego Oblata Józefa Cebuli. Drodze Krzyżowej przewodniczył Ojciec Krzysztof Machelski, a rozważania prowadziła młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Była to dla nas ogromna godność i radość móc czynnie uczestniczyć w tak pięknym wydarzeniu w naszej parafii i dać wspaniałe świadectwo wiary naszym braciom.

Niniwa to duszpasterski program skierowany do młodych związanych z misjonarzami oblatami. Jest realizowany w prawie dwudziestu parafiach w Polsce. Młodzi z tego ruchu młodzieżowego dwa razy w roku uczestniczą w zjazdach w różnych miastach Polski. Im jest także dedykowany wakacyjny Festiwal Życia w Kodniu nad Bugiem. Młodzi związani z Niniwą biorą także udział w wolontariacie misyjnym młodych. Do oblackiej Niniwy należy prawie 1,5 tys. osób, a ich centrum znajduje się w Młodzieżowym Ośrodku Niniwy w Kokotku k. Lublińca na Śląsku.

 

OMI/Niniwa