Najważniejsze miejsce w domu…

Dom zakonny w Poznaniu to siedziba naszego zgromadzenia w Polsce, w którym oprócz ojca prowincjała i części administracji prowincjalnej mieszka […]

12 kwietnia 2017

Dom zakonny w Poznaniu to siedziba naszego zgromadzenia w Polsce, w którym oprócz ojca prowincjała i części administracji prowincjalnej mieszka też wielu oblatów pełniących ważne funkcje, a także misjonarze ludowi czy też proboszcz z wikariuszami. Placówkę tę odwiedzają także oblaci i goście z całego świata! Jakie miejsce powinno być tu zatem najważniejsze? Wygodne pokoje dla gości? Funkcjonalna jadalnia (refektarz)?

Sercem każdego domu oblackiego powinna być kaplica. Tak rzeczywiście jest, a ta w Poznaniu nie uświadczyła gruntownego remontu od początku istnienia domu. Remont był już konieczny i został właśnie przeprowadzony. Trwał niespełna 4 miesiące. Wszystko po to, żeby domownicy i goście właśnie przy Panu Jezusie czuli się najlepiej – jak w domu.

O remoncie kaplicy zadecydował poprzedni superior o. Krzysztof Borodziej wraz z Radą Domową klasztoru. 22 maja nastąpi uroczyste poświęcenie ołtarza i kaplicy przez arcybiskupa Stanisława Gądeckiego.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć nowej kaplicy w Poznaniu (KLIKNIJ).