Exodus z Obry?

Okres wielkanocny to od wielu lat czas, kiedy młodzi oblaci z Obry próbują swych sił jako aktorzy sceniczni. Kontynuacją ponad […]

28 kwietnia 2017

Okres wielkanocny to od wielu lat czas, kiedy młodzi oblaci z Obry próbują swych sił jako aktorzy sceniczni. Kontynuacją ponad trzydziestoletniej tradycji „klasztornego teatru” jest spektakl pt. „Exodus” w reżyserii o. Sebastiana Wiśniewskiego OMI przygotowany przez kleryków oblackiego seminarium oraz młodzież z parafii pw. św. Jakuba Większego w Obrze. Przedstawienie odgrywane jest 28, 29, 30 kwietnia oraz 1, 3, 5, 6, 7, 12, 13, 14 maja o godzinach 15:30 i 18:30 w auli seminaryjnej.

Scenariusz „Exodusu” oparty został na polskiej wersji musicalu „Moses” w tłumaczeniu o. Sebastiana Wiśniewskiego OMI. Muzykę, która podczas spektaklu jest wykonywana na żywo, opracował Szymon Lipiński. „Exodus” jest kontynuacją ubiegłorocznego przedsięwzięcia scenicznego „Sny o potędze”, w którym opowiedziana została historia Józefa Egipskiego. W ubiegłym roku spektakl obejrzało około 6 tysięcy widzów!