Ruszyły kazania festiwalowe

Co roku w lipcu odbywa się w Kodniu młodzieżowy Festiwal Życia. To ewangelizacyjne wydarzenie zainicjowane zostało przez młodą dziewczynę, która […]

8 czerwca 2017

Co roku w lipcu odbywa się w Kodniu młodzieżowy Festiwal Życia. To ewangelizacyjne wydarzenie zainicjowane zostało przez młodą dziewczynę, która w oblackim Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podlasia doświadczyła uzdrowienia. To samo doświadczenie chciała przekazać innym młodym. Dziś festiwal ma już kilkunastoletnią tradycję. Uczestniczy w nim co roku ponad 400 młodych osób. Żyjąc pod namiotami, modląc się, bawiąc i współpracując młodzi przybliżają się do Boga. Nie brakuje też rodzin z dziećmi, dzięki czemu rozpiętość wiekowa uczestników jest dość duża.

Ewangelizacyjny charakter tego wydarzenia sięga jednak dalej. Już teraz bowiem o dobrych owocach festiwalu usłyszeć można z kościelnej ambony w oblackich parafiach. Ruszyły kazania festiwalowe połączone ze zbiórką ofiar na organizację wydarzenia. To tradycyjna forma wsparcia Festiwalu Życia. Więcej o samym festiwalu i tegorocznym programie pod hasłem „Antyhejt – bądź dobry jak chleb” znaleźć można na www.festiwalzycia.pl.

(kz)