Życzenia to błogosławieństwo

Już jutro IV Niedziela Adwentu i Wigilia Bożego Narodzenia. Świat jednak nie czeka z życzeniami do wigilii, ale bombarduje nas […]

23 grudnia 2017

Już jutro IV Niedziela Adwentu i Wigilia Bożego Narodzenia. Świat jednak nie czeka z życzeniami do wigilii, ale bombarduje nas „świątecznymi” sloganami już od listopada. „Magicznych świąt”, „wigilijnego czaru”, „zdrowych i pogodnych świąt” – czy to naprawdę są życzenia? Jak często zapominamy o kluczowym „Bożego Narodzenia”. Święta nie mogą być oderwane od Boga. Jak często zapominamy, że życzenia to nie pozytywne myślenie, ale błogosławieństwo, prawdziwe błogosławieństwo. Życzymy sobie dobrych rzeczy, bo chcemy szczęścia drugiego człowieka. Błogosławieni, czyli szczęśliwi. Prawdziwe szczęście znajdziemy tylko w Bogu.

Redakcja oblaci.pl życzy wszystkim błogosławionych świąt Bożego Narodzenia. Naszym współbraciom życzymy przy tej okazji prawdziwego szczęścia płynącego z oblackiego powołania i stałej opieki Maryi Niepokalanej, a na aktywny czas posługi świątecznej – szansy na wyciszenie i dobre, wspólnotowe spotkanie przy świątecznym stole.

Wszystkim wiernym i naszym świeckim przyjaciołom chcemy życzyć prawdziwego szczęścia płynącego ze spotkania z Dzieciątkiem Jezus, by codzienność i zabieganie ustąpiły miejsca wzruszeniu na widok niewinności dziecka – Bożego Dzieciątka. Niech nasze rodziny mają dla siebie czas nie tylko w święta, żeby wspólnie wspierać się w drodze do świętości. Błogosławmy się na co dzień, nie tylko przy łamaniu się opłatkiem.

(kz)