W dniach 18.10 – 11.11.2017 o. Marian Puchała OMI, Wikariusz Prowincjalny, złożył wizytę w Delegaturze Malgaskiej, na Madagaskarze, o czym już pisaliśmy. Jaki jest jej wynik?

Celem wizyty było przeprowadzenie konsultacji przed mianowaniem przełożonego tej jurysdykcji oraz jego radnych. Przeprowadzając konsultację o. Wikariusz miał okazję odwiedzić prawie wszystkie placówki Delegatury. Wziął także udział w spotkaniu przełożonych i ekonomów miejscowych wspólnot. Przebywając w scholastykacie wygłosił konferencję ascetyczną opartą na Evangelii Gaudium papieża Franciszka.

Podczas pobytu na Madagaskarze o. Wikariusz spotykał się nie tylko z oblatami, ale także ze wspólnotami i radami parafialnymi oraz odwiedził szkoły katolickie i centra katechetyczno-duszpasterskie. Różne braterskie spotkania były okazją do docenienia oblackiej posługi i do podziękowania za wielkie zaangażowanie misjonarskie oraz za okazaną gościnność. Delegatura posiada wszystkie szczeble formacji pierwszej i cieszy się w miarę licznymi powołaniami.

Cieszymy się z bardzo pozytywnego obrotu bieżących spraw na Madagaskarze, jednocześnie polecając misjonarzy posługujących tam Wasze modlitwie.

(ms)