“Mój brat morderca” – nowa książka

14 lutego ukaże się nowa publikacja pt. „Mój brat morderca” – to świadectwo oblata, o. Kazimierza Tyberskiego OMI, byłego kapelana […]

7 lutego 2018

14 lutego ukaże się nowa publikacja pt. „Mój brat morderca” – to świadectwo oblata, o. Kazimierza Tyberskiego OMI, byłego kapelana więziennego, który opowiada o życiu „za kratami”, służbie Bogu i nawróceniach wśród kryminalistów. Książkę pod red. Sylwestra Szefera wydaje Wydawnictwo Fides, a patronat medialny nad książką sprawuje Radio Niepokalanów. Oto co pisze na swojej stronie redakcja radia.

O. Kazimierz Tyberski tłumaczy mechanizm pracy z więźniami, która opiera się na dawaniu im nadziei. Ale i na uzmysławianiu popełnionego zła, za które trzeba zrekompensować. – Więzienie nie jest odwetem, ale ma być miejscem refleksji i przemiany tego człowieka – mówi o. Tyberski. Książka „Mój brat morderca” pokazuje, że nawrócenie i zbliżenie się do Boga przemienia człowieka, daje mu nadzieję i motywację do prowadzenia uczciwego życia. Dzieje się tak dzięki uzdrawiającej relacji z Bogiem.

Kim są skazani i dlaczego to tacy sami ludzie jak inni? Aby ich zrozumieć trzeba wejść do więzienia i razem z nimi usiąść za kratami. Nie można odwracać od nich wzroku. – Wszyscy jesteśmy braćmi, którzy mogą dostąpić zbawienia, dzięki łasce i miłosierdziu Chrystusa – przypomina autor. Historie opowiedziane w książce „Mój brat morderca” są dowodem na to, że nawet najwięksi kryminaliści mogą się nawrócić, jeśli tylko dać im szansę i zaufanie. W każdym człowieku istnieje iskierka dobra, trzeba mu pomóc ją rozpalić i pielęgnować.

Książka obejmuje dwa etapy życia o. Tyberskiego. Część przed więzieniem, kiedy pracował na budowie, był w szkole wojskowej, przeżył nawrócenie i ostatecznie rozpoznał swoje powołanie; oraz część działalności jako kapelana młodzieży i przez ostatnie 20 lat – posługi kapłańskiej w więzieniu.

Bóg kocha człowieka i również kocha mojego brata mordercę, bo Jego miłosierdzie jest wielkie. To jest książka dla wszystkich, a szczególnie dla ludzi młodych, którzy gdzieś tam w swoim życiu nie zawsze podejmują właściwe decyzje. Żeby mieli świadomość, jak łatwo może nam się dostać. My sobie nie zdajemy z tego sprawy. Daję słowo, kto weźmie tę książkę do ręki, będzie chciał ją skończyć jak najszybciej, doczytać do końca – obiecuje autor, o. Kazimierz Tyberski.

Źródło: http://radioniepokalanow.pl/moj-brat-morderca-swiadectwo-kapelana-wieziennego-m-in-o-nawroceniach-wsrod-kryminalistow/

(kz)