Drodzy Współbracia i Przyjaciele! Pozdrawiam Was wszystkich z Lourdes, gdzie w tym roku odbywa się doroczne spotkanie prowincjałów Europy. Dziś rano celebrowaliśmy Mszę św. w Grocie Cudownych Objawień, a w najbliższą niedzielę weźmiemy udział w uroczystej Eucharystii w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W naszych modlitwach każdego dnia wspominamy zwłaszcza tych Współbraci oraz naszych bliskich, którzy zmagają się z większymi lub mniejszymi trudnościami zdrowotnymi i którzy powierzyli się naszym modlitwom.

Oblacka wspólnota międzynarodowa służy sanktuarium w Lourdes od 19 IX 1985 roku. Podczas wczorajszego spotkania z biskupem Tarbes-Lourdes usłyszeliśmy słowa wdzięczności i docenienia tej posługi. Jest to z pewnością miejsce wyjątkowe nie tylko dla setek tysięcy pielgrzymów każdego roku, ale także dla naszego Zgromadzenia. Przesłanie Najświętszej Maryi Panny przekazane św. Bernadecie Soubirous oraz życie Świętej jest tak bliskie oblackiemu charyzmatowi, że ze szczególnym zaangażowaniem możemy je przekazywać ludziom szukającym spotkania z Chrystusem i Maryją w massabielskiej grocie.

Zapraszam Was do modlitwy w intencji wszystkich posługujących i przybywających do sanktuarium Najświętszej Maryi Panny w Lourdes! Módlmy się szczególnie w intencji obecnej czteroosobowej oblackiej wspólnoty, która w najbliższym czasie będzie potrzebowała personalnego wsparcia. Jest w niej miejsce także dla oblata z Polski!

09.02.2018, o. Paweł Zając OMI – prowincjał