Misjonarze Oblaci MN już od kilkunastu lat organizują Festiwal Życia dla młodzieży. Właśnie ruszyła nowa strona internetowa tego plenerowego, ewangelizacyjnego wydarzenia dla młodych – www.festiwalzycia.pl.

Strona to nie jedyna zmiana. Pojawiło się nowe logo i kolorystyka nawiązująca do Wody Żywej. Skąd te nowości? Festiwal będzie głównym wydarzeniem młodzieżowym Oblackiego Duszpasterstwa Młodzieży NINIWA, ale nie tylko dla niego. Przeniesienie festiwalu w tym roku z Kodnia do Kokotka na Śląsku zaowocowało podjęciem szerokiej współpracy. Misjonarze Oblaci MN zaprosili do współorganizacji aż 5 pobliskich diecezji, a te podjęły wyzwanie i będą zachęcać młodzież z całego regionu do przybycia do Kokotka. W gronie instytucji kościelnych organizujących wydarzenie są: Prowincja Misjonarzy Oblatów MN, Archidiecezja Katowicka, Archidiecezja Częstochowska, Diecezja Gliwicka, Diecezja Bielsko-Żywiecka i Diecezja Sosnowiecka. Odpowiednio patronatem honorowym objęli wydarzenie o. Paweł Zając OMI – prowincjał, abp Wiktor Skworc, abp Wacław Depo, bp Jan Kopiec, bp Roman Pindel i bp Grzegorz Kaszak, a dodatkowo także Wojewoda Śląski, Marszałek Województwa Śląskiego oraz Burmistrz Miasta Lublińca.

Tegoroczne hasło brzmi: „Wstań” – na podstawie wersu z Księgi Jozuego. Tłem wydarzenia będzie barwna księga Biblii o wejściu Izraelitów do Ziemi Obiecanej. Festiwal odbędzie się w terminie 2-8.07.2018 r.. Organizatorzy spodziewają się ok. 2000 uczestników, dla których przygotowali bogaty program wydarzenia (Luxtorpeda, TGD, ks. Jakub Bartczak, Jasiek Mela, Ania Golędzinowska). W programie znajduje się też nabożeństwo z relikwiami Drzewa Krzyża Świętego odbywające się ramach oblackich obchodów roku Świętego Krzyża.

(kz)