Rozpoczął się kolejny etap peregrynacyjnej podróży relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Tym razem relikwie dotarły do Katowic. Relację z rozpoczęcia wydarzenia pisze o. Piotr Prauzner-Bechcicki OMI.

W czwartek wieczorem zgromadziliśmy się w naszej zakonnej kaplicy, aby powitać relikwie Drzewa Krzyża Świętego w Katowicach. Na razie bardzo osobiście, w ramach naszej wspólnoty. Za niedługo jednak rozpoczniemy oficjalny czas nawiedzenia, na który zaprosiliśmy ludzi zaprzyjaźnionych z naszym domem zakonnym oraz parafią. Rozpoczynamy dziś, o godzinie 14.30.

Relikwie zostaną uroczyście wprowadzone do kościoła parafialnego. Kolejna wspólna uroczystość to Eucharystia z nieszporami o Krzyżu Świętym pod przewodnictwem metropolity katowickiego, księdza arcybiskupa Wiktora Skworca, która odbędzie się o godzinie 18.00.

Szczegółowy plan jest dostępny na internetowej stronie oblatów z Katowic – http://koszutka.pl/2018/02/23/nawiedzenie-relikwii-drzewa-krzyza-sw/. W nim m.in. całonocna adoracja z możliwością spowiedzi, konferencja dla osób zakonnych i kapłanów, Eucharystia dla parafii archidiecezji katowickiej, wieczór uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie. Każdy znajdzie coś dla siebie, aby spędzić ten szczególny czas w cieniu Krzyża Chrystusa. Zapraszamy!

(ppb)