Listy św. Eugeniusza – wielki projekt audio!

This is a custom heading element.

17 kwietnia 2018

Jakiś czas temu już o tym informowaliśmy, a dziś ruszamy! Startuje wielki projekt audio – słuchowisko z listami św. Eugeniusza de Mazenoda!

Projekt produkcji słuchowiska rozplanowany jest na 5 lat i zakłada nagranie 20 tomów listów, czyli ok. 200 godzin odczytu, wzbogaconego o ścieżkę dźwiękową i muzyczną. Nie jest to może typowy audiobook, bo też nie jest to książka fabularna, ale dzięki fachowej produkcji i zaangażowaniu profesjonalnego aktora – p. Zbigniewa Moskala, treść zyskuje dodatkowo na wartości.

Dziś prezentujemy pierwszy z kolei, gotowy już VI tom z 214 listami Założyciela. Są to listy do oblatów we Francji (lata 1814-1825). Można ich posłuchać poniżej.

Z czasem publikować będziemy kolejne tomy, które znajdują się w zakładce Multimedia/Audio na naszej stronie, przy użyciu platformy SoundCloud. Dzięki aplikacji SoundCloud możliwe jest słuchanie nagrań w podróży prosto z telefonu lub tez wygodnie na komputerze.

Za realizację projektu odpowiada o. Leon Nieścior OMI, ojciec duchowy naszej prowincji. Celem wydania projektu jest lepsze poznanie postaci św. Eugeniusza wśród samych oblatów, ale i rozpowszechnienie Założyciela na zewnątrz. Zapraszamy do słuchania.

(kz)