Nasza oblacka wspólnota wzbogaciła się o trzech neoprezbiterów i dwóch diakonów. W minioną sobotę 26 maja święcenia z rąk biskupa Stefana Regmunda seniora diecezji zielonogórsko-gorzowskiej otrzymali nasi współbracia oo. Błażej Gawliczek OMI, Adrian Kotlarski OMI, Dominik Zwierzychowski OMI i diakoni Marcin Dyrda OMI oraz Cezary Klocek OMI. Uroczystości w kościele poprzedziła akademia w auli WSD m.in. z udziałem zespołu Gitary Niepokalanej.

Wzruszającą Eucharystię i uroczystość zakończyły braterskie i rodzinne uściski, wspólne zdjęcie z ordynariuszem oraz obiad, na który tradycyjnie zaproszeni byli rodziny nowych ojców i diakonów.

Po Eucharystii i uroczystym obiedzie nowo wyświęceni kapłani otrzymali od ojca generała Louisa Lougena OMI przez ręce ojca prowincjała Pawła Zająca OMI swoje pierwsze obediencje. Każdy z nich będzie posługiwał w polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów MN: o. Kotlarski we Wrocławiu, o. Gawliczek w delegaturze ukraińskiej, a o. Zwierzychowski w Iławie.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z wydarzenia i zachęcamy do modlitwy o siłę i Boże prowadzenie wyświęconych ojców i diakonów.

(kz)