W minionym tygodniu Oblackie Centrum Młodzieży NINIWA i parafia Matki Bożej Królowej w Kokotku przeżywały prawdziwe święto z udziałem młodzieży, oblatów, parafian i gości. 8 lipca zakończył się Festiwal Życia oraz peregrynacja relikwii Drzewa Krzyża Świętego w tamtejszej parafii. Na Eucharystii o godz. 11.30, która zgromadziła wiernych pod wielkim, festiwalowym namiotem nie było końca radości, dziękczynienia i słów podziękowania zarówno kapłanom zaangażowanym w wydarzenie, jak i młodym uczestnikom i odpowiedzialnym za sferę organizacyjną. Mszy świętej przewodniczył biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej Marek Szkudło, a koncelebrował wraz z nim biskup senior Jan Wieczorek obchodzący swoje 60-lecie kapłaństwa.

Festiwalowy entuzjazm odcisnął się silnym piętnem na uczestnikach, którzy dzielili się w niedzielę pięknymi świadectwami, ale także na parafianach, którzy z bliska obserwowali wydarzenie w otoczeniu swoich domów, oraz na kapłanach, dziękujących za możliwość doświadczenia tego czasu. Ojciec prowincjał Paweł Zając OMI nie krył radości z uczestniczenia w całym festiwalu, podobnie jak inni oblaci, którzy byli obecni. Prezentujemy zdjęcie oblackiej wspólnoty festiwalowej.

W sumie ten ponad tygodniowy czas zgromadził ok. 3000 odwiedzających (dwukrotnie, podczas 10-lecia OCM 1.07 i Mszy kończącej Festiwal Życia 8.07), a także 700 uczestników i 120 odpowiedzialnych i wolontariuszy. Bogate relacje tekstowe i wideo można obejrzeć na www.festiwalzycia.pl. Znana jest już też data przyszłorocznego festiwalu – 8-14.07.2019 r.

(kz)