Dziś przy Oblackim Centrum Młodzieży NINIWA w Kokotku odbywa się prestiżowe wydarzenie, znane w całej Polsce. Chodzi o Bieg Katorżnika od wielu lat organizowany przez Wojskowy Klub Biegacza Meta z Lublińca. Woda, bagno, rowy, błoto, smród i stęchlizna, pijawki i inne robactwo – to nieodłączne elementy tego wymagającego wyzwania. Dlaczego piszemy o tym na www.oblaci.pl?

Na pewno cieszy nas, że impreza kontynuuje swoją tradycję przy oblackim ośrodku. Ponadto weźmie w niej udział nasz ojciec prowincjał Paweł Zając OMI i nie będzie jedynym oblatem w gronie uczestników! Najwyraźniej podobne, lecz na mniejszą skalę, wyzwanie podjęte na Biegu Festiwalowicza (Festiwal Życia) zdeterminowało naszego prowincjała do jeszcze ambitniejszej przeprawy. To zresztą nie pierwszy raz, gdy kapłani biorą udział w Biegu Katorżnika.

Jest to niewątpliwie cenne zmaganie z samym sobą oraz walka z własnym ciałem i jego ograniczeniami. W trosce o zdrowie człowieka konieczne jest przecież dbanie zarówno o fizyczną jak i duchową jego stronę.

(kz)