Rozpoczęcie XII wyprawy NINIWA Team w intencji młodzieży

Dzisiaj (poniedziałek 13.08) o 7.00 z Oblackiego Centrum Młodzieży NINIWA w Kokotku wyruszyła kolejna wyprawa rowerowa, tym razem do Santiago […]

13 sierpnia 2018

Dzisiaj (poniedziałek 13.08) o 7.00 z Oblackiego Centrum Młodzieży NINIWA w Kokotku wyruszyła kolejna wyprawa rowerowa, tym razem do Santiago de Compostela. Pożegnanie młodzieży rozpoczęło się Mszą świętą o 5.00, koncelebrowaną przez siedmiu kapłanów. Młodych żegnali m.in. ojciec prowincjał Paweł Zając OMI oraz ks. bp senior Jan Wieczorek. Podczas homilii, ksiądz biskup wezwał do tego, aby młodzi pielgrzymi, podczas swojej podróży byli znakiem dla innych. Po śniadaniu, rowerzyści otrzymali dobre słowo oraz błogosławieństwo na drogę, po czym wyruszyli.

Równocześnie, pod przewodnictwem o. Dominika Ochlaka OMI trwa wyprawa piesza do tego samego celu, która rozpoczęła się w niedzielę 12.08. Pielgrzymi piesi i rowerowi mają spotkać się w Santiago de Compostela około 5.09. Swój trud młodzi ofiarują za młodzież całego świata. Zachęcamy do przyłączenia się do ich modlitwy.

Boże prosimy aby młodzi pragnęli dobra, piękna, prawdy i miłości. Prosimy, aby swoją postawą zmieniali środowiska swojego życia na bardziej autentyczne i przejrzyste. Prosimy za tych, którzy kształtują młodych, aby wyzwalali w nich dojrzałość i odpowiedzialność. Niech doświadczenie życia młodych prowadzi ich do pełni życia. Bądź Jezu dla nich drogą, prawdą i życiem, który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

(ms)