XIX Rajd Pielgrzymkowy na Świętym Krzyżu

W minioną sobotę – 22 września br., – do sanktuarium relikwii Drzewa Krzyża Świętego przybyli wyjątkowi pątnicy. Blisko 4 tys. […]

28 września 2018

W minioną sobotę – 22 września br., – do sanktuarium relikwii Drzewa Krzyża Świętego przybyli wyjątkowi pątnicy. Blisko 4 tys. dzieci, młodzieży i starszych wzięło udział w 19. edycji Rajdu Świętokrzyskiego.

Od wczesnych godzin porannych przemierzając ziemię Świętego Krzyża – na 15 trasach – wędrowali pod opiekę przewodników świętokrzyskich podziwiając otaczającą przyrodę i zapoznając się z miejscami historycznymi.

Dla wszystkich uczestników Rajdu, którzy dotarli na Święty Krzyż była sprawowana Msza święta. Dokładnie w Godzinie Miłosierdzia z bazyliki wyruszyła procesja liturgiczna do ołtarza celebry przygotowanego na błoniach świętokrzyskich. Na czele procesji niesione były w XVII wiecznym pacyfikale – relikwie Drzewa Krzyża Świętego.

Eucharystii przewodniczył bp Marian Florczyk, sufragan kielecki. Koncelebrowali księża biskupi: Jan Piotrowski z Kielc, Andrzej Kaleta z Kielc i Piotr Turzyński z Radomia oraz blisko 60 prezbiterów z diecezji kieleckiej, radomskiej, sandomierskiej.

Jak podał Komandor Rajdu w tegorocznej edycji imprezy wzięło udział blisko 4 tysiące uczestników.

Źródło: https://www.swietykrzyz.pl/

(kz)