W ramach przygotowań do stulecia Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w dniach od 6-9 grudnia obraz Matki Bożej Kodeńskiej nawiedzi oblacką wspólnotę oraz Polaków w Luksemburgu. Uroczystości rozpoczną się 6 grudnia powitaniem obrazu i triduum, które poprowadzi ojciec Marcin Szwarc OMI. Radość dla nas tym większa, że od naszej wspólnoty także w całej Polskiej Prowincji, której Delegatura Francja-Benelux jest częścią, rozpocznie się rok Matki Bożej Kodeńskiej.

W niedzielę, 9 grudnia, uroczystej mszy św. będzie przewodniczył J.E ks. abp Jan Klaudiusz Hollerich SJ, metropolita luksemburski. W uroczyste obchody włączy się także ojciec prowincjał Paweł Zając OMI, o. Henryk Kruszewski OMI (wieloletni proboszcz i rektor PMK w Luksemburgu) o. Roman Tyczyński OMI, o. Daniel Jeżak OMI oraz ksiądz Piotr Sass, polski kapłan inkardynowany do diecezji luksemburskiej. We wspólnym świętowaniu udział wezmą także oblaccy scholastycy: dk. Cezary Klocek, fr. Kamil Dżalak OMI i przebywający na stażu w Luksemburgu fr. Adam Krupa OMI.

Nawiedzenie obrazu nie zakończy się wraz z dniem 9 grudnia, bowiem przez cały rok 2019 mniejszą kopię wizerunku Matki Bożej Kodeńskiej na tydzień w swoich domach przyjmą polskie i luksemburskie rodziny, aby za wstawiennictwem Matki Jedności wypraszać potrzebne łaski dla siebie i swoich najbliższych. Pomocą w indywidualnej, rodzinnej i wspólnotowej modlitwie będzie specjalnie przygotowany na tę okazję modlitewnik-pamiątka peregrynacji Matki Bożej Kodeńskiej.

Jednym z owoców peregrynacji będzie nałożenie szkaplerza karmelitańskiego grupie naszych Parafian, którego podczas mszy świętej na zakończenie peregrynacji dokona ojciec prowincjał Paweł Zając OMI.  Więcej informacji na stronie oblaci.lu

(rt/Luksemburg)