Łeba: powstaje park im. Misjonarzy oblatów

This is a custom heading element.

8 stycznia 2019

W nadmorskim kurorcie powstaje park poświęcony Misjonarzom Oblatom Maryi Niepokalanej. Inicjatywa wyszła ze strony władz miasta, aby podkreślić istnienie najstarszej parafii w Łebie, którą od 1946 roku opiekują się zakonnicy naszego zgromadzenia. Instalacja znajduje się przy ulicy Powstańców Warszawy w starej części miasta, nieopodal kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Z drugiej strony graniczy z placem dworca PKP, gdzie w sezonie letnim przybywają do Łeba dziesiątki tysięcy turystów z całej Polski.

Architektura miejsca nawiązuje do nadmorskiego charakteru miejscowości – znajdują się tam łodzie rybackie, wysepki. Pomyślano również o najmłodszych, dla których zagospodarowano plac zabaw. Po upływie zimy całość zostanie nasadzona zielenią, dając schronienie przed słońcem letnich miesięcy.

Duszpasterstwo Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w Łebie – oprócz całorocznej posługi dla wspólnoty parafialnej, nastawione jest również na ewangelizację turystów. W miesiącach letnich codziennie odbywa się tutaj adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do sakramentu pojednania. Wieczorami o godzinie 20.00 w kościele mają miejsce nauki w ramach tzw. „wczasorekolekcji”. Inicjatywa ta cieszy się wielkim uznaniem wczasowiczów, którzy po wypoczynku na plaży, mają również okazję do pogłębienia i wzrostu w wierze. Każda z serii rekolekcyjnych, która trwa od soboty do piątku, ubogacona jest koncertami zespołów muzycznych. Pośród artystów można spotkać tu grupy związane z naszymi dziełami i parafiami, jak chociażby klerycki zespół „Gitary Niepokalanej” czy formację „Tiako” z Kędzierzyna-Koźla.

(pg/zdj. urząd miasta Łeba)