Przebywający w Kodniu na wizytacji kanonicznej o. Paweł Zając OMI – Prowincjał polskiej prowincji oblatów – pobłogosławił dziś nowe oratorium w Domu Pielgrzyma, działającym przy Kodeńskim Sanktuarium. Ma ono docelowo służyć mniejszym grupom pielgrzymkowym. Jest również kolejnym krokiem przygotowania do rozbudowy obecnej bazy noclegowej i rekolekcyjnej. Obecnie trwa budowa ostatniej części Domu Pielgrzyma w Kodniu, która ma połączyć najstarszą część klasztorną z nowszym gmachem, w którym znajdują się pokoje gościnne, jadalnia i sala multimedialna.

Nowe oratorium urządzone jest w nawiązaniu do stylu bizantyjskiego – wystrój stanowią ikony pounickie, które od kilkunastu lat są sukcesywnie poddawane działaniom konserwatorskim.

W chwili obecnej Kodeńskie Sanktuarium może przyjąć blisko 200 osób. Znajdują się tutaj pokoje gościnne, sale multimedialne i duża kaplica wewnętrzna na blisko 100 osób. Posiada również zespół misjonarski, który jest w stanie poprowadzić rekolekcje tematyczne lub zamknięte dla wcześniej zgłoszonych grup. Rocznie to miejsce odwiedza blisko 200 tysięcy pątników – wielu z nich korzysta z oferty Domu Pielgrzyma.

(pg/zdj. Sanktuarium Maryjne w Kodniu)