Oblaci z kodeńskiego klasztoru zorganizowali czas ferii zimowych dla młodszych parafian. W przypadającej w województwie lubelskim przerwie od nauki szkolnej, dzieci i młodzież ma okazję spędzić aktywnie czas. O pomyślę mówi proboszcz parafii – o. Damian Dybała OMI:

Pośród atrakcji, jakie przygotowano dla najmłodszych są warsztaty artystyczne “Namalujmy Pana Boga”, prowadzone przez o. Jarosława Kędzię OMI – Rzecznika Prasowego Sanktuarium Maryjnego w Kodniu, a jednocześnie pasjonata pisania ikon.

Pośród zajęć plastycznych, znalazła się również praca z masą solną. Zajęcia prowadziła p. Regina Hasiewicz – nauczycielka z Zespołu Placówek Oświatowych w Kodniu.

 

 

Ciągle jeszcze istnieją pośród nas anioły. Nie mają wprawdzie skrzydeł, ale spieszą na pomoc zawsze, gdzie jest potrzeba.
Dzieci pokazały tę prawdę najpiękniej!

p. Regina Hasiewicz

 

 

 

 

 

 

 

Nie obyło się również bez zajęć wyczynowych. Pod okiem misjonarzy ludowych – o. Marcina Szwarca OMI i o. Włodzimierza Jamrochy OMI, chłopcy odbyli podchody w terenie.

Dzieci i młodzież mają również zaplanowany wyjazd do kina, na basen, na pizzę oraz szereg atrakcji muzycznych, w tym dyskotekę. Jak podkreśla proboszcz parafii – nie byłoby to wszystko możliwe bez zaangażowania wspólnoty oblackiej, ale również ogromnej życzliwości władz samorządowych w Kodniu oraz parafian, którzy włączyli się w organizację tego czasu.

(pg)