W tegorocznej Ekstremalnej Drodze Krzyżowej uczestniczyły tłumy Iławian. Modlitwa przebiegała szlakiem Papieskiej Kalwarii Pojezierza Iławskiego.

Wśród kilkuset osób, które brały w niej udział, znaleźli się także oblaccy duszpasterze z “czerwonego kościoła”: proboszcz, o. Andrzej Albiniak OMI i wikariusz, o. Karol Prandzioch OMI. Towarzyszyli im wierni z oblackiej parafii wraz z grupą ministrantów. W drodze krzyżowej uczestniczyli także więźniowie z Zakładu Karnego w Iławie, dla których tego typu przeżycia religijne są także elementem resocjalizacyjnym, przywracania ich do normalnego funkcjonowania w społeczeństwie po odbyciu zasądzonej kary.

W drodze uczestnicy modlili się, wspólnie śpiewali pieśni i podejmowali refleksję nad poszczególnymi stacjami drogi krzyżowej, by dobrze przygotować się do nadchodzącego Wielkiego Tygodnia. Idąc “Kajakową Drogą Krzyżową”, która powstała w lecie zeszłego roku i ma długość 18. kilometrów, przemierzali drogę w Iławie, Kamieniu Dużym, Kamieniu Małym, Windykach, Woli Kamieńskiej, Tynwałdzie, Gizerku i Szałkowie. Wszystko rozpoczęło się Eucharystią w kościele pw. św. Andrzeja Boboli o godzinie 17.00, a przez następne kilka godzin trwała wędrówka drogą krzyżową za Jezusem Chrystusem.

(OMI Iława/zdj., wideo: infoilawa.pl)