W Oblackim Centrum Młodzieżowym rozpoczął się Festiwal Życia. Potrwa do 14 lipca. Plenerowe wydarzenie dla młodzieży składa się z codziennej Eucharystii, konferencji, warsztatów, spotkań w grupach i interesujących koncertów. Wśród występujących są m.in.: Kuba Badach, musical „Jak ogień”, Monika i Marcin Gomułkowie, Sylwia Jaśkowiec, Bracia z Taize, Arka Noego, Małe TGD, Joanna Bątkiewicz-Brożek.

Tegoroczne spotkanie rozpoczęło się Eucharystią, celebrowaną przez bp. Marka Solarczyka – Przewodniczącego Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży Konferencji Episkopatu Polski.

fot. Grzegorz Szpak

Starszy braciszek oprowadza młodszego po szpitalu, w którym przebywa od dłuższego czasu. Wchodzą do kaplicy, gdzie, jak mówi chłopiec, czeka Pan Jezus.
– Czeka? – dziwi się młodszy brat – A nie wyjdzie do nas?
– Coś ty – odpowiada mały pacjent – Przecież jest czerwone, jak będzie zielone, to wyjdzie.

A może „to czerwone”, które zazwyczaj postrzegamy jako coś, co nas hamuje, przeszkadza, blokuje, wcale nie jest takie złe. Co nam tak naprawdę mówi? Zatrzymaj się, zobacz, co możesz stracić, jeśli pójdziesz dalej – mówił do zebranych celebrans.

Tegoroczna edycja – druga w Kokotku – przebiega pod hasłem “Jak ogień”, w nawiązaniu do starotestamentalnego proroka Eliasza. Jest to zachęta, aby rozpalić w sobie ogień życia. W spotkaniu uczestniczy kilkaset osób.

(pg)