13. wyprawa NiniwaTeam wyruszyła dziś nad ranem, aby w intencji Europy, pokonać ponad 5500 km, jednocześnie odwiedzając trzy kraje europejskie, w których rowerzyści jeszcze nie byli – chodzi o Mołdawię, San Marino i Danię. Całość przedsięwzięcia jest nierozerwalnie związana z Akcją Ratunkową dla Europy. W nietypowym peletonie jedzie 39 osób.

Wyjazd z Kokotka poprzedziła Eucharystia, którą w intencji uczestników wyprawy sprawował o. Paweł Zając OMI – prowincjał polskich oblatów. W skierowanym do zebranych słowie, zachęcał, aby byli zaczynem dobra. Na koniec liturgii pobłogosławił uczestników i ich rowery.

 

 

Królestwo Boże rozpoczyna się od rzeczy niewielkich, drobnych, ale przez Boga zaplanowanych. Jesteście takim ziarenkiem, które zostaje rzucone na trasy Europy. Prawdopodobnie zostawicie za sobą wiele zaczynów królestwa Bożego. Was już dawno tam nie będzie, a królestwo Boże będzie rosło w tym miejscu, w tym człowieku, w tej rodzinie.

 

 

Pomysłodawcą i inicjatorem akcji jest o. Tomasz Maniura OMI, odpowiedzialny za duszpasterstwo młodzieży Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, a jednocześnie dyrektor Oblackiego Centrum Młodzieżowego w Kokotku. Wyjaśniając cel obecnej wyprawy, podkreślił, że “będziemy się modlić za Europę, bo widzimy duży nacisk na odrzucanie Boga i tego, co z Nim związane. A przecież jak odetniemy się od Stwórcy, to całe stworzenie się pogubi. Wyprawa to doświadczenie wiary, Kościoła i wspólnoty”.

Powrót rowerzystów-pielgrzymów przewidziany jest na 7 września br.

(pg/zdj. L. Tobor)