Niespełna dwa miesiące minęły od poświęcenia i otwarcia przychodni im. dr Wandy Błeńskiej w Befasy na Madagaskarze. Powstała jako wotum za 1050-lecie biskupstwa poznańskiego [czytaj więcej].

Duszpasterz misji – o. Marek Ochlak OMI – podzielił się wrażeniami i owocami posługi wolontariuszy oraz wpływu przychodni dla ludności lokalnej.

W tym krótkim czasie mamy już trudne przypadki: poparzone dziecko, dziecko niedożywione, kobieta pogryziona przez krokodyla i inna kobieta cierpiąca od 18 lat na owrzodzenia! Dzieją się cuda! Poparzony chłopiec – prawie wygojone rany, niedożywione dziecko już pięknie je i nawet się uśmiecha, a rany wrzodowe na kobiecie powoli się goją! Potrzebujemy wsparcia nie tylko materialnego ale przede wszystkim modlitwy! – konkluduje misjonarz.

Przychodnia działa dzięki pracy wolontariuszy oraz ludzi dobrej woli, którzy angażują się w jej funkcjonowanie przez modlitwę i wsparcie materialne. Cieszymy się niezmiernie, że u progu Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego możemy podzielić się garścią dobrych informacji z misji.

Befasy pozdrawia wszystkich, którzy wspólnie z nami walczą na misyjnym froncie! – podkreśla o. Ochlak.

(pg/zdj. M. Ochlak OMI)