W polskiej prowincji oblatów trwa Rok Matki Bożej Kodeńskiej, stanowiąc preludium do obchodów 100. rocznicy obecności synów św. Eugeniusza w Polsce. We wszystkich parafiach trwa peregrynacja kopii Obrazu kodeńskiego. Wizerunek Madonny Gregoriańskiej zakończył również czas nawiedzenia we wspólnotach parafialnych i zakonnych delegatury na Ukrainie i w Rosji, odwiedzając nawet najbardziej wysuniętą na Wschód placówkę polskiej prowincji – Wierszynę na Syberii.

W oblackiej parafii w Bodzanowie koło Głuchołaz (diecezja opolska) zrodził się pomysł, aby w podziękowaniu za nawiedzenie ich wspólnoty przez wizerunek Matki Bożej Kodeńskiej, udać się w pielgrzymce do Kodnia, by złożyć Jej rewizytę. Pod koniec października szesnastoosobowa grupa wraz ze swoim duszpasterzem – o. Rafałem Bytnerem OMI, przyjechała do “Częstochowy Podlasia”. Był to czas podziękowania za osobiste łaski, których doświadczyli parafianie podczas peregrynacji ikony Matki Bożej.

Zobacz jak wyglądała peregrynacja w Bodzanowie: KLIKNIJ

Po prostu przyjechaliśmy do Matki – powiedział o. Rafał Bytner OMI, komentując motywy podjęcia tak dalekiej wyprawy pątniczej.

(pg)