Młodzi ludzie zaangażowani w posługę Prokury Misyjnej, na początku listopada rozpoczęli swój rok formacyjny. Rekolekcje dotyczące duchowości maryjnej poprowadził dla nich o. Mariusz Bosek OMI. Dni skupienia miały podprowadzić młodych ludzi do aktu zawierzenia swojego życia Matce Bożej, a zewnętrznym wyrazem ma być pielgrzymka do Medjugorie.

Oprócz konferencji, mocne świadectwo dla zgromadzonych w Obrze stanowił film “Ziemia Maryi”, który porusza szereg kluczowych tematów dla wiary i obecności chrześcijan w świecie. Jednocześnie pokazuje moc wstawiennictwa Maryi.

W dzisiejszych czasach wielkie znaczenie ma ewangelizacja. Musimy być misjonarzami nie tylko w krajach misyjnych, ale również we własnym otoczeniu. Jest tylko jedna rzecz, której musimy się nauczyć: więcej mówić o tym, co jest dobre, niż o tym, co złe. Ludzie mają świadomość swoich błędów. Trzeba uwrażliwiać ich na pomnażanie dobra i wskazywać, którą drogą powinni podążać – napisała jedna z uczestniczek spotkania.

Tematem poruszanym w konferencjach rekolekcjonisty była również duchowość związana z przyjęciem cudownego medalika. Ojciec Mariusz wytłumaczył młodzieży każdy element, który jest na nim wygrawerowany. Pomogło to młodym w świadomym przyjęciu tego znaku, jako szczególnego wyrazu związania swojego życia i duchowości z osobą Maryi Niepokalanej.

Kluczowymi momentami każdych rekolekcji jest przestrzeń modlitwy. Temu służyła adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Eucharystie, sprawowane w obrzańskich kościołach. Nie zabrakło również spotkania z klerykami oblackiego seminarium. Douglas Tsowa OMI oraz Hyacinth Umunna OMI dzielili się swoim doświadczeniem Kościoła i wiary, było to tym bardziej cenne, że pochodzą z Nigerii i Kamerunu.

(pg/zdj. Prokura Misyjna)