W niedzielę 1 grudnia odbędzie się uroczysta rekonsekracja kościoła rektoralnego pw. św. Józefa w Gdańsku. Wraz z przywróceniem świątyni do kultu publicznego zostanie poświęcony po remoncie klasztor misjonarzy oblatów oraz nastąpi inauguracja działalności Oblackiego Centrum Edukacji i Kultury. W uroczystościach będzie uczestniczyć prowincjał polskich oblatów – o. Paweł Zając OMI wraz z radą prowincjalną, zaproszeni goście i dobrodzieje.

To uwieńczenie trzyletnich prac nad Zachowaniem i udostępnieniem zabytku o wyjątkowej wartości artystycznej – zespołu klasztornego pw. świętego Józefa. Do uroczystości przygotowujemy się poprzez nowennę do Ducha Świętego i codzienne kazania katechizmowe o Kościele – komentują oblaci z gdańskiego klasztoru

W sobotę 16 listopada kościół i wspólnotę zakonną odwiedził biskup pomocniczy archidiecezji gdańskiej – Zbigniew Zieliński. To on dokona rekonsekracji świątyni.

W związku z uroczystościami uruchomiony zostanie specjalny live stream na profilu facebookowym Misjonarzy Oblatów MN. Dzięki temu od godziny 10.00 będzie można uczestniczyć w poświęceniu obiektu, wysłuchać historii kompleksu kościelno-klasztornego, zobaczyć, jak zmieniał się klasztor i kościół podczas prac renowacyjnych. Zostanie również wygłoszony wykład inauguracyjny Oblackiego Centrum Edukacji i Kultury. Całość transmisji na Facebooku przewidziana jest do godziny 12.00.

O godzinie 13.00 rozpocznie się natomiast Eucharystia pod przewodnictwem bp. Zbigniewa Zielińskiego, który ponownie konsekruje kościół rektoralny pw. św. Józefa. W uroczystościach będzie można uczestniczyć poprzez live stream ze świątyni pod adresem: KLIKNIJ.

 

(pg)