Katecheza online – Bartuś, Bąbelek i Bąbelka z o. Bogusiem o Wielkim Tygodniu

This is a custom heading element.

3 kwietnia 2020

„Czy do koszyczka wielkanocnego można włożyć czipsy i paluszki?” – zapewne to pytanie może pojawić się w głowach dzieci… Ojciec Bogusław Harla OMI z katowickiej wspólnoty misjonarzy oblatów przygotował katechezę w formie wideo o tym, co symbolizują poszczególne elementy wielkanocnego koszyka oraz co takiego dokonuje się w Wielkim Tygodniu.

W przygotowanie katechezy zaangażowali się zakonnicy z klasztoru przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Katowicach na Koszutce: o. Bogusław Harla OMI – wikariusz, o. Arkadiusz Sędzielowski OMI (Bąbelek i Bąbelka) – misjonarz ludowy, o. Sławomir Matoryn OMI (Bartuś) – wikariusz.

Od kilku tygodni w społeczności Facebooka towarzyszy nam pacynka o imieniu Bartuś, która przybliża widzom mieszkańców katowickiego klasztoru.

Szukaliśmy czegoś dla dzieci i akurat zbliżał się czas urodzin proboszcza [o. Bartosz Madejski OMI]. Postanowiliśmy przygotować kazanie o tym, że mamy tutaj też takiego Bartusia, który ma cztery latka… – tłumaczy ideę pojawienia się pacynki na Koszutce ojciec Bogusław.

(pg)