W parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Mississauga odbyła się dzisiaj Msza święta z okazji uroczystości Matki Bożej Królowej Polski. Ze względu na obostrzenia sanitarne, nikt spośród wiernych nie mógł uczestniczyć w celebracji wewnątrz kościoła. Polonia zebrała się zatem w samochodach na parkingu przed świątynią, aby poprzez urządzenia multimedialne łączyć się ze wspólnotą ołtarza.

Po zakończonej liturgii, oblaci wyszli z zamkniętego kościoła, aby złożyć kwiaty pod pomnikiem św. Jana Pawła II oraz, z zachowaniem odpowiedniej odległości, wraz z parafianami odmówić modlitwę w intencji Ojczyzny.

(youtube)

Gdy zbliża się setna rocznica Cudu nad Wisłą, gdzie za przyczyną Najświętszej Maryi Panny, Bóg ocalił naszą Ojczyznę, my teraz – podobnie jak nasi poprzednicy – błagamy Cię o wstawiennictwo i pomoc (…) W tym szczególnym roku, dziękujemy Ci za setną rocznicę urodzin świętego Jana Pawła II, który dostrzegał w Maryi wzór niezawodnej nadziei, ogarniającej całe pokolenia – mówił łamiącym się ze wzruszenia głosem, proboszcz parafii, o. Janusz Błażejak OMI.

Całość nagrania można obejrzeć, klikając w LINK

(pg/zdj. youtube)