W dniu dzisiejszym ośmiu kandydatów do świeceń z oblackiego seminarium w Obrze rozpoczęło czas rekolekcji, przygotowujący do uroczystości święceń diakońskich i kapłańskich. Odbędą się one w Obrze 30 maja br.

Rekolekcje głosi o. Paweł Wyszkowski OMI – Superior Delegatury na Ukrainie i w Rosji. Ze względu na panującą sytuację sanitarną, nauki transmitowane są poprzez Internet. W przygotowanie i realizację przekazu zaangażowali się oblaci, posługujący w katolickiej telewizji EWTN, która na Ukrainie funkcjonuje od blisko 9 lat.

Kandydaci do święceń przeżywają czas skupienia w domu rekolekcyjnym w Bodzanowie.

Chciałbym szczególnie podziękować Bogu za moich współbraci oblatów oraz pracowników Katolickiego Centrum Medialnego i Telewizji Wiekuistego Słowa EWTN na Ukrainie, którzy chociaż w tym czasie epidemii są przepełnieni pracą, każdą wolną chwilę poświęcali, aby przyszli kapłani i diakoni z naszego Wyższego Seminarium Duchownego Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej (Polska) mogli przeżyć rekolekcje przed święceniami. Miałem w tych dniach przeprowadzić  rekolekcje na żywo, ale teraz ze względu na zamknięte granice, zmuszony jestem głosić je „poprzez kamerę wideo” – dzięki telewizji EWTN. Dlatego proszę was o modlitwę za 8 kandydatów, którzy przygotowują się do święceń – napisał o. Paweł Wyszkowski OMI.

W sobotę 30 maja święcenia prezbiteratu przyjmie 4 oblackich diakonów, a czterech kleryków otrzyma święcenia diakonatu.

 

(pg)