Od września br. Misjonarki Oblatki Maryi Niepokalanej zamieszkają w nowej fundacji Zgromadzenia w hiszpańskim San Cristóbal de Segovia. Wprawdzie podczas ostatniej kapituły generalnej sióstr rozważano także otwarcie domu w Peru, niemniej jednak obecna sytuacja uniemożliwia zrealizowanie tego postulatu.

W ciągu ostatniego roku miałyśmy możliwość poznania sytuacji wiosek w sąsiedniej diecezji Segovia, która zmierza się z brakiem nowych powołań i niską liczbą kapłanów, aby podołać służbie we wszystkich parafiach. Oprócz tego, brakuje wspólnot życia konsekrowanego, które mogłyby współpracować z kapłanami w głoszeniu Dobrej Nowiny ubogim – wyjaśnia s. Katarzyna Biel OMI, Polka, która będzie współtworzyć nową wspólnotę.

Wspólnotę tworzyć będą trzy siostry – dwie Hiszpanki i Polka. Siostra Katarzyna będzie uczyć religii w szkole, s. Patricia podejmie pracę w kurii diecezjalnej, a s. Vito będzie koordynować pracę pastoralną (katecheza, formacja, duszpasterstwo rodzin i osób starszych) w dwóch parafiach: San Cristobal de Segovia i Trescasas.

Na tych terenach zasiedlają się obecnie młode małżeństwa, a ich populacja ciągle wzrasta. Jak to mówił św. Eugeniusz: otwiera się przed nami ogromny horyzont misyjny – dodaje Katarzyna Biel OMI.

 

(pg/ zdj. misjonarki oblatki)