NiniwaTeam to grupa rowerowa związana z oblackim duszpasterstwem młodzieży. W okresie wakacyjnym miłośnicy jednośladów pokonywali tysiące kilometrów, odwiedzając nie tylko Europę, ale również Azję. Dotarli m.in. na Syberię, do Jerozolimy, czy pokonując trasę wokół Morza Czarnego. Pierwotnie na ten rok planowano wyprawę nad Wielkie Jeziora w Ameryce Północnej. Ze względu na pandemię 14. wyprawa skoncentrowała się na Polsce. Ostatecznie, ze względu na jubileusz Polskiej Prowincji, postanowiono odwiedzić wszystkie placówki oblackie w naszej Ojczyźnie. Wyprawa rozpoczęła się 20 lipca br. w OCM w Kokotku, uczestniczy w niej 14 rowerzystów.

Zobacz: [Kokotek: Rozpoczęła się 14. wyprawa rowerowa – tym razem dookoła Polski]

Uczestnicy mają do pokonania 3,5 tysiąca kilometrów w 3,5 tygodnia. Za nimi dystans 970 kilometrów. Do tej pory odwiedzili m.in. Poznań, Kędzierzyn-Koźle, Bodzanów, czy Opole.

W drugim tygodniu wyprawy rowerowi pielgrzymi odwiedzą klasztory w: Laskowicach Pomorskich, Łebie, Gdańsku, Iławie, Warszawie i w Siedlcach. Zakończenie planowane jest na 14 sierpnia.

(pg/msz)