W kodeńskim sanktuarium po raz trzeci odbyło się Memento za zmarłych motocyklistów. Do Matki Bożej Kodeńskiej zjechali użytkownicy “jednośladów” m.in. z Siedlec, Mińska Mazowieckiego, Chełma, Białegostoku, Łukowa, Parczewa, Białej Podlaskiej. Pomysłodawcą inicjatywy jest o. Marcin Szwarc OMI, spotkania organizuje razem z Krucjatą Moto-Różańcową.

W tym roku do Kodnia przyjechało prawie 200 motocykli. Spotkanie zaczęło się od zjazdu pod kościołem Ducha Świętego na kalwarii, gdzie uczestnicy mogli zaparkować swoje maszyny. O godz 12.30 rozpoczęła się Msza ofiarowana w intencji zmarłych motocyklistów – relacjonuje ojciec Marcin.

W koncelebrze stanęło dwóch oblatów, dwóch prezbiterów diecezjalnych oraz bernardyn. Po Mszy świętej członkowie Krucjaty Moto-Różańcowej poprowadzili różaniec z rozważaniami. Na zakończenie spotkania pobłogosławiono wszystkie motocykle.

Mieliśmy rewelacyjną pogodę i jak co roku, fantastyczną rodzinną atmosferę. Przewodnią myślą tegorocznego zlotu był kierunek życia, w którym zmierzamy – tym właściwym jest Dom naszego Ojca, który jest w Niebie. O wejście do tego Domu, modliliśmy się dla naszych zmarłych kolegów i koleżanek, ale przypomnieliśmy sobie, że my także tam zmierzamy i obyśmy wszyscy kiedyś się tam dostali – dodaje o. Marcin Szwarc OMI.

(pg/zdj. msz)