Od poniedziałku 28 września otwarty zostanie kompleks kościelno-klasztorny pw. św. Józefa w Gdańsku. Po odbyciu kwarantanny oraz badaniach na obecność szczepu koronawirusa SARS-CoV-2, służby orzekły, że żaden z misjonarzy oblatów nie jest nosicielem, a kościół i klasztor może wrócić do normalnego funkcjonowania.

Ostatnie dni były trudne dla naszej wspólnoty Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej z racji kwarantanny, którą przyszło nam przechodzić, natomiast bardzo serdecznie chciałbym podziękować wszystkim, którzy w tym czasie o nas pamiętali – powiedział o. Marcin Szafors OMI, rektor kościoła pw. św. Józefa.

Zobacz: [Gdańsk: Kościół pw. św. Józefa zamknięty]

(zdj. P. Gomulak OMI)

Msze św. będą odprawiane wg stałego porządku (05.30, 06.00, 06.45, 07.30 i 18.00). Ponownie będzie okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania (dni powszednie 06.00-18.00, niedziela i uroczystości 07.00-18.00) oraz adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie (08.00-18.00).

Od wtorku 29 września otwarta zostanie także “Herbaciarnia u Oblatów” oraz Oblackie Centrum Edukacji i Kultury.

Apelujemy do wszystkich przychodzących do naszego kompleksu kościelno-klasztornego o przestrzeganie zasad sanitarnych: dezynfekowanie rąk, przysłanianie usta i nosa oraz – w miarę możliwości – zachowywanie dystansu społecznego – proszą misjonarze oblaci z Gdańska.

(pg)