W Katowicach ruszają przygotowania do IV Światowego Dnia Ubogich. To inicjatywa papieża Franciszka, do której zaprosił cały Kościół. Organizatorami wydarzenia w stolicy Górnego Śląska są: Wspólnota Dobrego Pasterza, inicjatywa “Zupa w Kato” oraz polski oddział Zakonu Maltańskiego.

Światowy Dzień Ubogiego jest przestrzenią wspólnych działań organizacji, które wspierają osoby ubogie, w kryzysie bezdomności czy borykające się z różnego rodzaju uzależnieniami bądź ubóstwem – informują organizatorzy – Chcemy, żeby 15 listopada był dniem, w którym osoby, które doświadczają ubóstwa zarówno materialnego jak i duchowego mogą poczuć, że „nikt nie rodzi się z bez powodu – każdy ma tutaj coś do zrobienia” bez względu na swój status.

Obchody tegorocznego Światowego Dnia Ubogich w Katowicach odbędą się 15 listopada. Kulminacyjnym momentem będzie Eucharystia sprawowana w intencji ubogich przez bp. Grzegorza Olszowskiego w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Po modlitwie odbędzie się agapa wraz z przekazaniem podstawowych darów dla potrzebujących.

Wszelkie informacje dotyczące wolontariatu i wsparcia wydarzenia można znaleźć pod LINKIEM

W pomoc ubogim, bezdomnym i uzależnionym od lat zaangażowani są misjonarze oblaci, którzy sprawują duszpasterską opiekę nad Wspólnotą Dobrego Pasterza w Katowicach.

Zobacz: [30 lat punktu misyjnego Wspólnoty Dobrego Pasterza w Katowicach – świadectwa]

(pg)