Odeszła do Pana śp. Alfreda Zawierucha-Rubak, lekarz, Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, radna III kadencji; zastępca przewodniczącego Komisji Edukacji, Kultury i Sportu; członkini Komisji Zdrowia, Polityki Społecznej i Spraw Rodziny. Zasiadała w Radzie Społecznej Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach. Od lat związana z klasztorem misjonarzy oblatów na Świętym Krzyżu, przez superiora generalnego odznaczona tytułem honorowej oblatki.

Jako lekarz przez lata opiekowała się oblatami, jej mąż jest u nas organistą – mówi ojciec Marian Puchała, superior klasztoru. – Ponadto, państwo Alfreda i Mirosław byli honorowymi oblatami od około 10 lat. To tytuł nadawany przez ojca generała naszego Zgromadzenia za pośrednictwem prowincjała Polskiej Prowincji osobom, które starają się żyć naszym charyzmatem oblackim: wspomagają ubogich, interesują się misjami. Wiemy, że pani Alfreda była bardzo oddaną lekarką, będzie nam jej bardzo brakowało – dodaje.

(zdj. OMI Święty Krzyż)

We wtorek 20 października na Świętym Krzyżu celebrowana będzie Msza św. w intencji zmarłej Alfredy. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w parafii w Bielinach o godzinie 14.00.

R.I.P.

 

(pg/Marlena Płaska/Radio Kielce/zdj. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego / miesięcznik „Głos Górna”)