Pierwsze spotkanie Niniwy miało miejsce na katowickiej Koszutce 16. lat temu w liturgiczne wspomnienie świętych Młodzianków. Dzisiaj to wielkie dzieło oblackie, zrzeszające ludzi młodych: formacja, wydarzenia, wyprawy. W międzyczasie powstało Oblackie Centrum Młodzieży w Kokotku.

Dzisiaj dziękujemy Bogu za rzeczywistość Oblackiego Duszpasterstwa Młodzieży – wspólnoty, Zjazdy NINIWY, Oblackie Centrum Młodzieży w Kokotku, wyprawy rowerowe i piesze, Wolontariat Misyjny, Festiwal Życia i wszystkie inne inicjatywy – komentują odpowiedzialni za funkcjonowanie wspólnoty.

Rocznica, oprócz powodu do świętowania, jest okazją do przypomnienia sobie charyzmatu wspólnoty – tego, czym chcemy, żyć na co dzień. Charyzmat NINIWY to charyzmat oblacki, wyrażony językiem biblijnym – Wstań i idź do NINIWY. To wezwanie Boga skierowane do Jonasza, który miał iść nawracać Niniwę, wielkie miasto, którego mieszkańcy nie odróżniali swojej prawej ręki od lewej, czyli dobra od zła. Podobnie jak Jonasz jesteśmy posłani do dzisiejszego świata, w którym granica miedzy dobrem i złem się zaciera. Również podobnie jak Jonasz jesteśmy wezwani do tego, żeby doświadczyć wielkiej miłości i miłosierdzia Boga.

 

(pg/niniwa.org)