Ojciec Luc René Young Chen Yin OMI został mianowany Administratorem Apostolskim Wikariatu Apostolskiego Rodrigues. Decyzja zbiegła się z nominacją obecnego ordynariusza – bp. Alaina Harela na biskupa diecezjalnego Port Victoria na Seszelach. Rodrigues oczekuje jeszcze na przyjazd ojca Yin, który jest misjonarzem “ad gentes” i przebywa obecnie w Chinach (Delegatura Chińska – Prowincja Australijska). Nowe obowiązki podejmie wraz z początkiem lutego.

Wikariat Apostolski Rodrigues (wikipedia)

Luc Rene Young Chen Yin urodził się 20 sierpnia 1960 roku w La Ferme (wyspa Rodrigues). Po odbyciu nauczania początkowego w rodzinnej miejscowości i szkoły średniej w Port Louis, rozpoczął pracę jako pielęgniarz. Swoje zainteresowania zawodowe chciał połączyć z wyborem drogi życiowej – w 1984 roku przeniósł się do Kalkuty, gdzie przyglądał się charyzmatowi Misjonarzy Miłości, założonych wspólnie przez św. Matkę Teresę z Kalkuty i ks. Józefa Langforda. Kilka miesięcy później poznał Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej i postanowił wstąpić do tego Zgromadzenia. Pierwsze śluby zakonne złożył w 1987 roku.

Formację zakonno-kapłańską odbywał w Hong-Kongu, na Filipinach i w Kanadzie. Profesję wieczystą złożył w 1990 roku, a święcenia prezbiteratu przyjął w 1992 roku. Rozpoczął pracę jako wikariusz w parafii, jednocześnie zajmując się więźniami, ludźmi ulicy, migrantami pracującymi w Hong-Kongu oraz tzw. “ludźmi mieszkającymi na łodziach” z Wietnamu. Od 2008 roku przebywa w Chinach kontynentalnych, zajmując się najuboższymi, wraz ze współbraćmi prowadzi sierocińce i ośrodki opieki dla niepełnosprawnych.

(pg)