Tegoroczna wyprawa rowerowa NiniwaTeam odbędzie się w dniach 2-31 sierpnia 2021. Już po raz drugi uczestnicy dosięgną koła podbiegunowego.

Poglądowa mapa wyprawy (Google Maps/niniwa.org)

Rowerzyści NINIWA Team raz już byli na Nordkappie – w 2012 roku. Dlaczego powtarzamy trasę? Powodów jest kilka. Nastąpiła wymiana pokoleń rowerzystów – Ci którzy jechali na najdalej wysunięty przylądek Europy na północ, dzisiaj mają już rodziny i dzieci. Z osób, które były wtedy na wyprawie w tym roku prawdopodobnie pojadą dwie – o. Tomek i „Górnik” [pseudonim jednego ze stałych uczestników wypraw – przyp. red.]. Po drugie podróż przez kraje bałtyckie, szczególnie Finlandię będzie bardzo przygodowa. Mało ludzi, bardzo dużo reniferów, piękne jeziora, biwaki, ogniska i wiele więcej. No i ostatecznie najważniejsza jest droga, a nie sam cel, a każda wyprawa jest inna – wyjaśniają organizatorzy.

Wyprawa na Nordkapp w 2012 roku (Archiwum OMI)

Rozpoczęcie wyprawy ustalono na dzień 2 sierpnia w Oblackim Centrum Młodzieży w Kokotku. Uczestnicy tegorocznego wyjazdu pokonają na rowerach około 3 tysięce kilometrów. Na zakończenie przewidziano powrót do Polski drogą lotniczą z Tromsø. Zarezerwowano wstępnie 30 miejsc na przelot.

Zainteresowanych uczestnictwem zachęcamy do kontaktu: info@niniwateam.pl

(pg/niniwa.org)