Kim są neoprezbiterzy naszej Prowincji i gdzie rozpoczną posługę misjonarską?

This is a custom heading element.

29 maja 2021

Prezentujemy sylwetki oblackich neoprezbiterów w Prowincji Polskiej:

o. Piotr Depta OMI

Pochodzę z miejscowości Strzebiń niedaleko Lublinica. Oblatów poznałem przez kazania głoszone w mojej parafii, a potem przez znajomych, którzy zaprosili mnie na Festiwal Życia, wtedy jeszcze w Kodniu. Po tym festiwalu zacząłem przyjeżdżać do Kokotka na rekolekcje, to tam rozwijało się moje powołanie. Oblaci zachwyci mnie pracą z młodzieżą, bliskością z ludźmi i misyjnością.  W naszym Zgromadzeniu najbardziej fascynowały mnie misje zagraniczne i różne formy wolontariatu z młodzieżą. Mam nadzieje że też zostanę posłany na misje.

Ojciec Piotr otrzymał od ojca generała obediencję do Prowincji Środkowoeuropejskiej. Prowincjał skierował go na rok do wspólnoty oblackiej w Brukseli.

o. Dawid Stefaniszyn OMI

Pochodzę z parafii NMP Matki Kościoła w Świdniku. Oblatów poznałem podczas rekolekcji wielkopostnych, które tam głosili. Już w trakcie pierwszych rekolekcji powołaniowych w Kodniu poprosiłem o możliwość rozpoczęcia nowicjatu. Interesuje mnie historia naszego zgromadzenia. Dlatego też pracę magisterską poświęciłem historii świętokrzyskiego nowicjatu. Jako oblat i kapłan chcę przede wszystkim oddać się głoszeniu słowa Bożego.

Ojciec Dawid otrzymał od ojca generała obediencję do Prowincji Polskiej. Prowincjał skierował go do posługi wikariusza w Kędzierzynie-Koźlu.

o. Wojciech Trzcieliński OMI

Pochodzę z parafii pw. św. Pawła Apostoła w Ostrowie Wielkopolskim. Oblaci przyjeżdżali do mojej rodzinnej parafii, aby głosić rekolekcje oraz rozprowadzać kalendarze misyjne. W ten sposób dowiedziałem się, że istnieje ktoś taki, jak misjonarze oblaci. Bliżej Zgromadzenie poznałem w czasie rekolekcji powołaniowych. Zafascynowała mnie ich wspólnotowość i krzyż za pasem. Dziś dodałbym jeszcze postać św. Eugeniusza oraz misje ludowe.

Ojciec Wojciech otrzymał od ojca generała obediencję do Prowincji Polskiej. Prowincjał skierował go do Poznania jako misjonarza ludowego (rekolekcjonistę).

o. Jakub Wandzich OMI

Urodziłem się w 1994 roku. Pochodzę z Koszęcina. Oblatów po raz pierwszy spotkałem w liceum w Lublińcu, gdzie miałem z nimi lekcje religii. Po maturze, w 2013 roku wstąpiłem do nowicjatu na Świętym Krzyżu. Rok później złożyłem pierwsze śluby i rozpocząłem studia w Obrze. W czasie studiów odbyłem roczny staż pastoralny na Ukrainie. Po powrocie do Obry kontynuowałem studia. W Obrze byłem redaktorem Mozaiki Obrzańskiej oraz parkowym. W 2019 roku złożyłem śluby wieczyste, a rok później przyjąłem święcenia diakonatu. Pracę magisterską napisałem na temat: „Duchowość kapłańska Eugeniusza de Mazenoda na podstawie pism z lat 1811-1832”. Interesuję się historią i literaturą, a w wolnym czasie lubię grać w planszówki.

Ojciec Jakub otrzymał od ojca generała obediencję do Prowincji Polskiej. Prowincjał skierował go do posługi wikariusza parafii we Wrocławiu.