Podczas odbywających się w Wiśle rekolekcjach siedmiu członków Wspólnoty Dobrego Pasterza odnowiło swoje roczne deklaracje przynależności do wspólnoty. Swoje zobowiązania przedłużyło także pięć osób, jedna rozpoczęła drogę kandydatury. Czas skupienia w salezjańskim domu rekolekcyjnym animował o. Sebastian Wiśniewski OMI z domu zakonnego w Warszawie. Towarzyszyli mu oblaccy duszpasterze wspólnoty – o. Sławomir Stawicki OMI oraz o. Andrzej Kordek OMI.

Bóg przypomniał mi o tym, że po prostu jest, bo jego imię to “Jestem” i że On już się zatroszczył o przyszłość. Bardzo ważne były dla mnie słowa o. Sebastiana o rozeznawaniu, które utwierdziły mnie w pewnej decyzji – wyznaje Katarzyna ze Wspólnoty Dobrego Pasterza.

Tematyka nauk rekolekcyjnych koncentrowała się wokół ważnych aspektów funkcjonowania katowickiej wspólnoty. Rekolekcjonista mówił o służbie ubogim w oparciu o duchowość Założyciela misjonarzy oblatów, podejmował również fundamentalne aspekty życia chrześcijańskiego: Eucharystia, powołanie, rozeznawanie woli Bożej oraz życie w Duchu Świętym.

Dla mnie cenne było to, że byliśmy tam razem jako wspólnota i mogliśmy się formować oraz słowa rekolekcjonisty o tym, by być w relacji z Bogiem, a jednocześnie twardo stąpać po ziemi – przyznaje Joanna.

Wspólnota Dobrego Pasterza działa na terenie archidiecezji katowickiej od blisko 30 lat. Powstała z inicjatywy Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. W grudniu 1993 r. dekretem abp. Damiana Zimonia zaczęła oficjalnie działać jako publiczne stowarzyszenie wiernych Kościoła katolickiego. Działania wspólnoty są nakierowane na ludzi ubogich, bezdomnych oraz uzależnionych. Obecnie duszpasterzami wspólnoty są: o. Sławomir Stawicki OMI oraz o. Andrzej Kordek OMI.

(pg/zdj. WDP)