Myśl o zabawach integracyjnych dojrzewała w głowach duszpasterzy na katowickiej Koszutce. Marzeniem o. Bartosza Madejskiego OMI – poprzedniego proboszcza oblackiej parafii, było zorganizowanie w domu katechetycznym kawiarenki dla wspólnoty parafialnej.

Czas izolacji i medialnego kontaktu rodzi w końcu głód, żeby spotkać się i pobawić wspólnie na żywo. Planszówki od jakiegoś czasu stają się coraz bardziej popularne i pozwalają na dobra rozrywkę, a dodatkowo na spędzenie czasu z drugim człowiekiem – wyjaśnia wikariusz oblackiej parafii w Katowicach, o. Piotr Prauzner-Bechcicki OMI.

W pierwszym tego typu spotkaniu uczestniczyło dziesięć osób, ale misjonarze mają nadzieję, że podczas kolejnych edycji liczba będzie wzrastać. Na chwilę obecną planowane jest jedno spotkanie w miesiącu. Dobór gier nie jest przypadkowy.

Gramy w klasyczne gry planszowe, ale również w tzw. kooperacyjne, gdzie wszyscy gracze współpracują ze sobą w trakcie gry, a nie rywalizują o zwycięstwo tylko jednego. To też zmienia koncepcję grania i w pewniej sposób uczy wspólnego działania oraz wzajemnej pomocy i solidarności w zwycięstwie lub w przegranej – dopowiada ojciec Piotr.

To był wieczór pełen emocji 😃

Opublikowany przez Oblaci Katowice Czwartek, 15 lipca 2021

(pg/OMI Katowice)