Zakończył się Festiwal Życia w Kokotku

This is a custom heading element.

30 sierpnia 2021

Kilkuset młodych, siedem dni, jeden festiwal, jedna wiara, jeden Bóg, Abraham, który był dla nas wzorem… W największym skrócie tak można podsumować miniony już Festiwal Życia w Kokotku.

Niedziela była ostatnim dniem, kiedy uczestnicy wyszli ze swoich małych namiotów i mogli skierować swoje kroki ku ogromnemu namiotowi festiwalowemu. Wyjście z przestrzeni, która mnie ogranicza, do przestrzeni spotkania – z Bogiem, z drugim człowiekiem, ze mną samym – oraz wiary, kierując się dziś mottem: Wyjdź i policz…

Młodzi zgromadzeni w Kokotku dzielili się swoimi świadectwami oraz przeżyli uroczystą Mszę świętą, której przewodniczył biskup Grzegorz Olszewski. Do zgromadzonych skierował on następujące słowa:

Prośmy Boga o tą siłę wiary – byśmy potrafili wyjść z naszych namiotów egoizmu, z naszego świata, z naszych różnych spraw, którymi jesteśmy zaabsorbowani. Abyśmy potrafili spojrzeć w niebo, bo tam jest nasza Ziemia Obiecana. To jest cel naszego życia…

Na zakończenie był również czas na podziękowania – Festiwal Życia współtworzyło kilkaset osób – począwszy od młodych, po wolontariuszy i organizatorów – którzy odważyli się „wyjść” (zgodnie z hasłem festiwalu) i zapragnęli stać się częścią wielkiego wydarzenia.

Kolejna edycja wydarzenia planowana jest w dniach 4-10 lipca 2022 roku.

(niniwa.pl/zdj. W. Bociański)