Misjonarki oblatki świętują 20 rocznicę powstania

W święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny przypadła 20 rocznica zatwierdzenia w Kościele Zgromadzenia Misjonarek Oblatek Maryi Niepokalanej. To siostrzany instytut […]

10 września 2021

W święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny przypadła 20 rocznica zatwierdzenia w Kościele Zgromadzenia Misjonarek Oblatek Maryi Niepokalanej. To siostrzany instytut życia konsekrowanego, który żyje charyzmatem św. Eugeniusza de Mazenoda. Powstał w Hiszpanii, ale ma także dom zakonny w Niemczech. Strojem zakonnym jest prosta szara sukienka z małym krzyżem oblackim na szyi. Siostry pochodzą z różnych krajów europejskich – w tym z Polski oraz Ameryki Południowej.

(zdj. oblatas.org)

7 września dwie kolejne kandydatki z Polski i Niemiec rozpoczęły czas rekolekcji przed odbyciem nowicjatu.

(zdj. oblatas.org)

Bóg był bohaterem naszej historii. Grupa młodych dziewcząt usłyszała Boże wezwanie i wyruszyliśmy za Nim z determinacją i odwagą wszędzie tam, gdzie wskazywał Jego głos. Początkowo wydawało się to snem, ale później Kościół pobłogosławił naszą drogę aprobatą jako instytut zakonny na prawie diecezjalnym. Oznaczało to, że ten sposób życia był darem dla Kościoła, a więc propozycją także dla innych – wspomina początki Zgromadzenia s. Raquel Toro Gil OMI – Plany Boga charakteryzują się nadmiarem, zawsze przekraczając nasze ograniczone oczekiwania. Z tej perspektywy możemy dziś patrzeć na przyszłość, przyszłość, która niesie ze sobą obietnicę i bogactwo Bożej obfitości.

Więcej o Misjonarkach Oblatkach Maryi Niepokalanej można znaleźć TUTAJ

(pg)