Premiera filmu “Wierzyć” w Rzymie i Florencji

This is a custom heading element.

24 września 2021

Superior Delegatury Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej na Ukrainie i w Rosji zaprezentował film “Wierzyć” w Rzymie i Florencji. Ukraińską produkcję w wersji angielskiej mogli zobaczyć: generał Zgromadzenia – o. Louis Lougen OMI wraz z administracją generalną oraz międzynarodowym scholastykatem w Rzymie. We Florencji o. Paweł Wyszkowski OMI wyświetlił film wyższym przełożonym Regionu Europejskiego.

Premierowe projekcje były również okazją do przekazania informacji o sytuacji kościoła św. Mikołaja w Kijowie, o którego zwrot stara się miejscowa wspólnota parafialna wraz z ukraińską oblacką delegaturą.

“Wierzyć” podejmuje temat prześladowań za wiarę na Ukrainie w trzech okresach historii, latach: 20-tych, 30-tych i 50-tych. Generalnym producentami filmu jest katolicka telewizja “EWTN Ukraina” z jej dyrektorem – o. Aleksandrem Zielińskim OMI. Scenariusz napisał o. Paweł Wyszkowski OMI. Do projektu zaproszono znanych aktorów Ukrainy. Obecnie film wyświetlany jest w kilkudziesięciu miejscach na Ukrainie.

(pg/zdj. profil społecznościowy)