7 października 2021

NASI MŁODZI OBLACI PRZYBYLI, ABY SIEBIE I ICH MISJĘ POLECIĆ OPIECE NASZEJ DOBREJ MATKI Nasz Założyciel miał szczególne nabożeństwo do […]

7 października 2021

NASI MŁODZI OBLACI PRZYBYLI, ABY SIEBIE I ICH MISJĘ POLECIĆ OPIECE NASZEJ DOBREJ MATKI

Nasz Założyciel miał szczególne nabożeństwo do Matki Bożej od Straży – Naszej Matki, Strażniczki Miasta i tych, którzy z portu wypływali w morze.

Msza w Notre-Dame de la Garde zgodnie z moim zwyczajem, jakim jest pójście do sanktuarium w czwartek w oktawie święta…

W szczególny sposób towarzyszył trzem młodym oblackim seminarzystom, którzy zostali wyświęceni na kapłanów w marsylskim sanktuarium maryjnym i wyjechali do Kanady, aby w tym kraju podjąć posługę misjonarską.

Będą mi towarzyszyć nasi młodzi oblaci, bracia Brunet, Garin i Laverlochère, którzy przybyli, aby siebie i ich misję polecić opiece naszej dobrej Matki. Brat Nicolas z powodu przejściowej niedyspozycji musiał zostać w łóżku. Zawsze jakieś potwierdzenie o chorym, przebyta droga. Powracam do tych wspaniałych braci; nie można mieć godniejszych myśli o ich powołaniu. Wyjadą do Kanady.

Dziennik, 17.08.1843, w: EO I, t. XXI.

Eugeniusz zbudował wspaniałą bazylikę Matki Bożej od Straży, a Jej matczynej opiece powierzał wszystkich misjonarzy, którzy udawali się na misje poza Francję.