Opole: XXI Dzień Papieski w oblackiej parafii

This is a custom heading element.

12 października 2021

W budującej się wspólnocie parafialnej pw. św. Jana Pawła II w Opolu odbyły się diecezjalne obchody XXI Dnia Papieskiego w diecezji opolskiej. To jedyna parafia w diecezji poświęcona papieżowi-Polakowi. Budują ją Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej. Uroczystościom przewodniczył biskup pomocniczy Paweł Stobrawa, na wspólnej modlitwie było też obecnych dwoje stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Dziękujemy po raz kolejny za pontyfikat Jana Pawła II, za jego nauczanie – encyliki, adhortacje, niezliczone listy, wypowiedzi podczas podróży apostolskich – za jednoznaczną postawę życiową, przez którą pokazał, iż życie według Ewangelii jest możliwe. Że można i należy uczynić ją programem naszej codzienności. Ale wtedy trzeba postawić Pana Boga naprawdę na pierwszym miejscu. Papież nas nie tylko zachęcał do przyjaźni z Jezusem, ale swoją postawą pokazał, że jest prawdziwie Jego świadkiem. Fundamentem jego niezwykłej postawy, którą po dziś dzień podziwiamy, było ukochanie modlitwy i życie Ewangelią – mówił hierarcha.

Po Mszy świętej odbyło się wspólne świętowanie przy kawie i herbacie. Parafianie przygotowali ciasta. Dużą atrakcją była wata cukrowa dla dzieci.

Chcemy budować żywy pomnik Jana Pawła II – podkreśla o. Damian Dybała OMI – Widzę i doceniam zaangażowanie ludzi. Parafia jest bardzo młoda, a już mamy grupy Dzieci Maryi, ministrantów, scholę parafialną, wspólnotę Rycerzy św. Jana Pawła II. Na Dzień Papieski kupiłem maszynę do robienia waty cukrowej. Niech się dzieci cieszą. A maszyna już w parafii zostanie.

(pg/nto/OMI Opole)